Honor je letos predstavil nove telefone serije 200, Honor 200, njegovo Pro in lite različico. Honor 200 pro in Honor 200 sta si po zunanjosti zelo podobna, imata isti sklop kamer, glavna razlika pa je v zmogljivosti predvsem procesorskega dela. Na testu smo imeli najzmogljivejšega predstavnika, Honor 200 Pro, sicer mobilni telefon srednjega cenovnega razreda, a z zelo solidnimi zmogljivostmi.
Honor 200 Pro je na voljo v klasični črni barvi, ter marmorirano beli z imenom Moonlight white. Ohranja klasično obliko z zaobljenimi stranskimi robovi, ki naredijo mobilnik na občutek tanjšega in s tem tudi zelo prijetnega za rokovanje.
Zadnji del ohišja je na otip sicer precej plastičen, a je kot celota zelo kompakten. Ohišje je tudi odporno proti vdoru prahu in tekočin po standardu IP65. Mobilnik jev večjem delu, razen izbokline za kamere zelo tanek, z debelino le 8,2 mm.
Honor 200 Pro ima diagonalo zaslona 6.78 palca, kar ga uvrašča med večje mobilnike. Je presenetljivo dober in zelo svetel OLED zaslon, ki doseže tja do 4000 nit svetilnosti. Za srednji razred je tako opremljen z odličnim svetlim in kontrastnim zaslonom, dobro vidnim tudi v močni dnevni svetlobi.
Na zadnjem delu ga krasijo tri kamere, ki so razporejene v izboklini jajčaste oblike. Glavna kamera ima senzor s 50MP. Tudi telefoto kamera je opremljena s senzorjem z enakim številom pikslov, 50MP. Slednja omogoča do 2,5 kratno optično približevanje. Obe kameri sta opremljeni z avtomatskim ostrenjem in stabilizacijo slike, kar po navadi pristoji mobilnikom višjega razreda. Opremljen je še s kamero za zajemanje širokega kota s senzorjem z 12MP, in avtomatskim ostrenjem slike.
Z dodatno softversko pomočjo so tako slike kot videi zelo dobre kvalitete. To je tudi najbolj izpostavljen adut Honorja 200 Pro, saj se v promocijah predstavlja kot portretni mobilnik.
Pro različica ima za zajem selfijev spredaj v zaslonu kamero s senzorjem s 50MP, poleg glavne kamere pa ima še dodatno, ki služi kot globinski senzor. Selfie kamera ima sicer veliko pikslov, ni pa kvaliteta premo sorazmerna s tem. Sicer solidno opravlja svojo nalogo, a se zagotovo pozna, da ni podprta z avtomatskim ostrenjem, torej da ima fiksni fokus.
Honor 200 pro ima vgrajen procesorski vezni nabor Snapdragon 8S Gen3. Oznaka ob osmici, S pomeni da je sicer manj zmogljiva verzija prave osmice, a kljub temu dovolj zmogljiva, da omogoča tekoče delovanju vseh aplikacij. Sploh pa je dobra podpora novim AI funkcijam in naprednejšemu fotografskemu delu. Osnova ima 12GB delovnega spomina RAM in najpogostejša bo različica z 512 GB prostora za shranjevanje datotek. Spomina je tako obilo in po velikosti kar primerljivo z aparati višjega cenovnega razreda.
Serija 200 seveda uporablja Honorjev nov uporabniški vmesnik MagicOS 8.0 ki izdatno podpira funkcije umetne inteligence AI. Ta deluje na operacijskem sistemu android 14.
Zdržljivost baterije je na dobren nivoju. Telefon podpira hitro polnjenje do 100W, kar je sicer odlična lastnost, a na žalost na našem trgu v osnovnem paketu polnilnik ni vključen. Tudi pro Honorju so se tako nalezli EKO, beri špar praks drugih proizvajalcev. Je pa polnilnik s 100W del Hororjevih promocijskih akcij.
Ravno tako ni priložen v osnovnem paketu silikonski ovitek, kar je bila praksa do sedaj, Torej serija Pro z “lite” osnovnim paketom.
Honor 200 pro je telefon srednjega razreda, ki pa po nekaterih lastnostih sili razred višje. Ima prijetno obliko, zares odličen zaslon, dobre kamere in tudi precej zmogljiv procesor. V kompletu z dobro ceno je zagotovo zanimiva kombinacija za nakup.